Jubilejní vila, typická svou nárožní věží, byla vystavěna na konci 19. století, kdy Gräfenberk zažíval opravdový stavební boom. V roce 2013 se po nákladné rekonstrukci stala se sousedním domem Mír centrem rodinné lázeňské turistiky. Vila se nachází v tichém prostředí v těsném sousedství Ripperovy promenády a sanatoria Priessnitz. Před jejím průčelím vám den provoní bylinkové inhalatorium připomínající ornamentální partery barokních zahrad.Vila nabízí dvanáct apartmánů s kapacitou 57 míst. Dva pokoje jsou speciálně upraveny pro klienty s tělesným postižením. Pokoje jsou vybaveny kuchyňkou s ledničkou, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. Samozřejmostí je sprcha, WC, TV-SAT, telefon a Wi-Fi. Vila také disponuje jídelnou a bezbariérovým koridorem do lázeňského domu Mír.
Informace ke stravování ZDE.
Služby
- TV
- WI-FI
- Praní a čištění oděvů
- Všechny prostory nekuřácké
- Výtah
Volný čas
- Dětská herna
- Discgolf
- Adventure golf
- Půjčovna kol
- Dětské hřiště
Projektu Centrum rodinné lázeňské turistiky Jubilejní vila - Mír
Ústředním cílem projektu byla modernizace a rozšíření stávajících vodoléčebných služeb a zvýšení kvality lázeňského ubytování pro dětské klienty. Tyto služby v současné době již nevyhovovaly dnešním požadavkům cílové skupiny.
Prvním cílem projektu byla modernizace ubytovacích zařízení pro děti. Ubytovací kapacity byly modernizovány v souladu se současnými nároky na kvalitu na ubytovací kapacity a budou poskytovat vysokou kvalitu i do budoucna. Ubytovací kapacity budou zároveň upraveny jako bezbariérové.
Dalším cílem je modernizace vodoléčebných zařízení pro dětské klienty. Modernizace byla zaměřena na potřeby dětských klientů, došlo tak ke zkvalitnění služeb pro tuto cílovou skupinu, což bude mít za následek zvýšení efektivity léčby a atraktivnosti celého zařízení.
Cílem projektu bylo propojení modernizovaných služeb pro děti s ostatními přilehlými službami, jako je nově budované venkovní inhalatorium či nová vycházková kolonáda. Realizací projektu tak dojde k doplnění funkčního celku služeb.
Cílem projektu bylo také dosažení energetických úspor v rekonstruovaných zařízeních. Tohoto bylo dosaženo použitím moderních izolačních materiálů, instalací kondenzačních kotlů, zateplením prostor, apod.
Celkovým výstupem projektu tak je modernizované ubytovací a vodoléčebné zařízení pro dětské klienty, které je bezbariérově přístupné, funkčně propojené s dalšími zařízeními, a které je efektivní z hlediska energetické náročnosti.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou Unií z evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava.